Warning: mysqli::mysqli(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100214 Library:100310 in /home/nasimkal/domains/nasimkala.com/public_html/system/library/db/mysqli.php on line 7
رزين (مدیای سختی گیر) Resin

از ارسال سفارشات کمتر از 50000 تومان معذوریم

رزين (مدیای سختی گیر) Resin
  • رزين (مدیای سختی گیر) Resin
  • رزين (مدیای سختی گیر) Resin
  • رزين (مدیای سختی گیر) Resin

رزين (مدیای سختی گیر) Resin

  • - تولیدکننده: Exir
  • - مدل کالا: Resin
  • - امتیازهای جایزه: 1
  • - موجودی: در انبار
9,000 تومان

تعداد

توضيحات توليد كننده :

رزين (صمغ شيميايي) موادی است که در کاهش سختی آب نقش موثري دارد و معمولا  جامد و زرد رنگ میباشد ، رزین بعد از مدتی اشباع شده و خاصیت خود را از دست میدهد اما میتوان آن را با قرار دادن  درون آب نمک احیا نمود وچندین بار استفاده کرد ...

طريقه مصرف :
رزين را در داخل پارچه نازك بريزيد و ببنديد سپس آن را در داخل مخزن فيلتر برقي قرار داده تا سختي آب به اندازه مورد نظر برسيد .

روش احياء مجدد رزين :
جهت احياء مجدد 100 گرم نمك را در 3 ليتر آب حل نموده و رزين را داخل مخزن فيلتر برقي قرار داده و به مدت 20 دقيقه در محلول آب نمك فيلتراسيون نمائيد سپس رزين احيا شده را با آب شيرين شستشو دهيد .

هشدار :
رزين ماده اي صنعتي است ، از تماس با چشم خودداري نمائيد ، در صورت تماس چشم را با آب سرد شستشو دهيد . دور از دسترس كودكان قرار دهيد .

توجه :
در صورت قهوه اي شدن رنگ رزين از احياء مجدد آن خودداري نمائيد .

 

اطلاعات بيشتر

رزين را بعنوان يك تعويض كننده يوني جامد و يا موازنه كننده يون مي توان بكار برد . در سال 1944 برای بهبود تکنولوژی تصفیه آب ، گامهای اساسی  برداشته شد که بــاعـث تولید زرین‌های تعویض آنیونی شد. زرین‌های کاتیونی هیدروژنی تمام کاتیونی آب را حــذف می‌کنند و رزین‌های آنیونی تمام آنیونهای آب را از جمله سیلیس را حذف می‌نمایند ، در نتیجه می‌تـوان با استفاده از هر دو نوع زرین ، آب بدون یون تولید کرد.  امــروزه اکـثر زرین‌های تعویض یونی که در تصفیه آب بکار می‌روند رزین‌های سنتزی هستند که با پلیمریزاسیون ترکیبات آلی حاصل شده‌اند. رزیــن‌هــای مـوازنه کننده یون ، ذرات جامدی هستند که می‌توانند یونهای نامطلوب در آب را بـا هـمان مقدار اکی والان از یون مطلوب با بار الکتریکی مشابه جایگزین کنند . رزین‌های تعــویـض یــونی شـامــل بـار مثبت کاتیونی و بار منفی آنیونی می‌باشد بــگـونـه‌ای که از نظر الکتریکی خنثی هستند. رزین‌ نه تنها کاتیون‌های سختی آور آب بلکه همه یون‌های فلزی را با سدیم تعویض می‌کنند . بــا رزیــن‌ می‌توان آهن و منگنز را چون بقیه کــاتیونـها حـذف کرد .

کـاتـیـونــهـای رزين می‌توانند در یک واکنش تعویض یونی شرکت کنند به همین صورت یک تعویض کــنـنـده آنیونی دارای نقــاط کاتیونی غیر متحرکی است که آنیون‌های متحرکی مثل -Cl یا -OH به آن متصل می‌باشد . در اثــر تــعــویــض یــون ، کــاتــیــون‌هــا یا آنیون‌های موجود در آب با کاتیون‌ها و آنیون‌های موجود در رزین تعویض می‌شود ، بــگــونــه‌ای کـه هم آب و هم رزین از نظر الکتریکی خنثی باقی می‌ماند. در اینجا با تعادل جامـد مایـع ســروکــار داریـم بدون آنکه جامد در مايع حل شود. برای آنــکه یـک تعویض کننده یونی جامد مفید باشد باید دارای شرایط زیر باشد:

1) خود دارای یون باشد .

2) در آب غیر محلول باشد ...

خصوصيات كالا
01_ كد تجاري كالا رزين (مدیای سختی گیر) Resin
02_ خاصيت ها کاهش سختی آب
08_ ساير توضيحات
03_ فرم و متريال گرانول(جامد زرد رنگ)
04_ تجزيه ي عناصر
04_ مواد تشكيل دهنده
08_ دفعات غذادهي
08_ متعلقات
09_ ابعاد جعبه طول 8 سانتیمتر - عرض 8 سانتیمتر - ارتفاع 11 سانتیمتر
10_ ابعاد محصول
11_ وزن ناخالص 324 گرم
12_ وزن خالص
14_ كشور سازنده
15_ شركت سازنده RESIN
16_ سايت شركت سازنده

نظرات (0)

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب